Projekty

Parlament dětí a mládeže Moravskoslezského kraje (PDM MSK)

Vedoucí projektu:

Carmen Goldbergerová

O projektu:

PDM MSK je apolitickým, samosprávným orgánem žáků středních škol, základních škol a gymnázií, který rovněž sdružuje mládežnické rady, parlamenty či jinak pojmenovaná mládežnická uskupení hájící zájmy dětí a mládeže na území Moravskoslezského kraje. Dále prohlubuje spolupráci mezi dětmi, mládeží a dospělými ve smyslu myšlenky participace. Za cíle si PDM MSK stanovuje sdružování nejen mládežnických organizací (mládežnické samosprávy, parlamenty dětí a mládeže - na městské úrovni, studentské rady nebo žákovské parlamenty), ale i jednotlivců. Motivovat mladé lidi k mimoškolním aktivitám a účasti ve společnosti. Napomáhat a realizovat návrhy z řad mládeže v Moravskoslezském kraji a také komunikovat a spolupracovat s ostatními zastupitelstvy mládeže v České republice i ve světě.

 

Stav: Hodnocení

NNTNS aneb Nikdy na to nejsi sám - projekt se zaměřením na mentální zdraví

Vedoucí projektu:

Carmen Goldbergerová

O projektu:

Projekt s názvem “NNTNS aneb Nikdy na to nejsi sám” začínající první akcí, která má za úkol pomáhat, obohatit a posunout dál studenty výhradně ve středoškolském věku. Žijeme v době, kdy je mentální zdraví málo probírané téma a lidé se často bojí svěřit se svými problémy ostatním. Chceme ukázat, že je správné si nechat zkusit pomoct, když něco není v pořádku. Projekt by se měl skládat z jedné velké a více menších akcí. První akce by měla být obecná, zaměřovala by se na různé problémy, které trápí mladé lidi - například poruchy příjmu potravy, šikana a kyberšikana či syndrom vyhoření, úzkost a problémy s depresí. Tato akce bude také tou největší z celého projektu, bude se konat v Ostravě a účelem je zjistit, jak moc se akce bude líbit, jaký by měl projekt úspěch. 

Stav: Hodnocení

Kniha pro děti s prvky Montessori

Vedoucí projektu:

Marilyn Molnárová

O projektu:

V rámci tohoto projektu bude vyrobena dětská knížka s prvky Montessori s názvem "Housenka Vladimír" a následně distribuována do MŠ v MSK, kde bude rozvíjet dovednosti a zručnost dětí a zároveň je seznámí s vývojem housenky v motýla žijícího na českých loukách. 

Stav: Hodnocení

Ovoce pro všechny

Vedoucí projektu:

Pavel Kopczyk

O projektu:

Cílem projektu je zasadit co nejvíce ovocných stromů v Karviné a okolí. Aby kdokoliv v Karviné mohl přijít a utrhnout si svůj kousek ovoce. Zároveň chceme u stromků postavit malou informační tabuli na které bude napsáno o jaký strom se jedná a datumy, od kdy do kdy je nejlepší ovoce sbírat.

Stav: Hodnocení

Marilyn - s láskou šité

Vedoucí projektu:

Marilyn Molnárová

O projektu:

V rámci projektu Marilyn - s láskou šité budu ručně šít svatební župánky a podvazky a nabízet je v dárkových baleních, abych ulehčila práci družičkám ve shánění ideálního dárku na případnou rozlučku se svobodou či shánění "něčeho darovaného" a "něčeho modrého" na svatební den nevěsty.

Stav: Hodnocení

Andeva Design

Vedoucí projektu:

Aneta Walach

O projektu:

xy

Stav: Nový

Velikonoční odpoledne

Vedoucí projektu:

Martin Jastrzembski

O projektu:

Bude zde hodně nabitý program, který bude zasahovat do kreativity, motoriky, povídání si a plno dalších.

Stav: Nový

a

Vedoucí projektu:

a

O projektu:

a

Stav: Nový

SAMpan

Vedoucí projektu:

Adéla Řimanková

O projektu:

SAM je čtyřdenní setkání, které proběhne od čtvrtku 12. srpna 2021 do neděle 15. srpna 2021. Místem konání je: Farní zahrada, Petra Cingra 482, 735 11, Orlová (Farní zahrada FS Slezské církve evangelické a.v. v Orlové).

22. ročník akce SAM je svým obsahem jedinečný a účastníkům nabízí kombinaci využití volného času, vzdělávání a kulturního vyžití. SAM skýtá v průběhu prázdnin čtyři dny setkání mladých lidí (také ze zahraničí) a mladých rodin z celé ČR. Program se snažíme připravit tak, aby byla rozvíjena nejen osobnost účastníka, ale i její duchovní rozměr, posilujeme výchovu k vlastenectví a vztah ke kulturnímu dědictví země.

Stav: Hodnocení

Reuse show room

Vedoucí projektu:

Katarzyna Marianna Durajska

O projektu:

Cílem projektu je vytvořit 2 show roomy - 1 kancelář, 1 pokoj v bytě, a to renovací nábytku, který by jinak skočil na skládce. Tyto show roomy, mají za cíl propagovat upcykling a udržitelný bytový design, který využívá odpadního materiálu a přetváří ho na nové designové kousky. Tím chceme upozornit na problematiku současné konzumní společnosti, která neustále produkuje nové a nové zboží, a to staré pak končí na skládkách.

Stav: Hodnocení

Tahaak Records

Vedoucí projektu:

Erik Bubík

O projektu:

Lokální hudební vydavatelství Tahaak Records přichází na svět a jako první projekt pro veřejnost vyhlašuje soutěž pro amatérské umělce s hlavní výhrou vydání nového singlu.

Stav: Nový

Muzikanti s dětmi

Vedoucí projektu:

Tomáš Lipina

O projektu:

Muzikanti (s) dětmi

 

Myšlenka projektu

Cílem projektu je zviditelnit veřejnosti různé sociální organizace zaměřené na výchovu dětí, jako jsou například dětské domovy. 

Tato sociální centra jsou často pro společnost velké tabu a my bychom tímto projektem rádi ony bariéry postupně zbourali. 

 

Pod stejným názvem již v minulosti vznikly dva ročníky v podobě koncertů, které však nebyly žádnou oficiální formou financovány. Probíhala zde pouze dobrovolná sbírka.

https://www.facebook.com/muzikantisdetmi

 

 

Co chceme v projektu dělat

V projektu bychom chtěli centra navštívit a realizovat v jejich prostorách workshopy, koncerty, divadelní vystoupení a různé formy zábavního programu. V rámci projektu bychom také natočili den s pracovníkem daného centra, který by nám v tomto reprezentačním okénku ukázal povinnosti vychovatele se všemi radostmi i starostmi, které jsou s touto prací spojené. Výsledné video pak bude prezentováno na sociálních sítích našeho neziskového spolku TAHAAK, z.s. 

Samotná organizace se pak může tímto videem prezentovat, což jak doufáme pomůže jejímu fungování v různých ohledech.

Stav: Hodnocení