Projekty

On-line práce jako pomoc studentům

Vedoucí projektu:

Jana Oslawská

O projektu:

Pomůžeme kreativním lidem, aby spojili své přednosti s novými pracovními možnostmi

Stav: Hodnocení

Výuka jazyka českého pro ukrajince

Vedoucí projektu:

Kristýna Valentová

O projektu:

Poptávka po výuce českého jazyka ukrajinským občanům neustále stoupá, přičemž nabídka této výuky není dostačující, chtěli bychom této situaci pomoct a podpořit všechny ukrajinské občany, kteří mají zájem se vzdělávat. Prostřednictvím sdíleného příspěvku na sociálních sítích se zájemci budou moct do tohoto kurzu přihlásit.

Stav: Schváleno

Parlament dětí a mládeže Moravskoslezského kraje (PDM MSK)

Vedoucí projektu:

Jana Oslawská

O projektu:

PDM MSK je apolitickým, samosprávným orgánem žáků středních škol, základních škol a gymnázií, který rovněž sdružuje mládežnické rady, parlamenty či jinak pojmenovaná mládežnická uskupení hájící zájmy dětí a mládeže na území Moravskoslezského kraje. Dále prohlubuje spolupráci mezi dětmi, mládeží a dospělými ve smyslu myšlenky participace. Za cíle si PDM MSK stanovuje sdružování nejen mládežnických organizací (mládežnické samosprávy, parlamenty dětí a mládeže - na městské úrovni, studentské rady nebo žákovské parlamenty), ale i jednotlivců. Motivovat mladé lidi k mimoškolním aktivitám a účasti ve společnosti. Napomáhat a realizovat návrhy z řad mládeže v Moravskoslezském kraji a také komunikovat a spolupracovat s ostatními zastupitelstvy mládeže v České republice i ve světě.

 

Stav: Schváleno

NNTNS aneb Nikdy na to nejsi sám - projekt se zaměřením na mentální zdraví

Vedoucí projektu:

Carmen Goldbergerová

O projektu:

Projekt s názvem “NNTNS aneb Nikdy na to nejsi sám” začínající první akcí, která má za úkol pomáhat, obohatit a posunout dál studenty výhradně ve středoškolském věku. Žijeme v době, kdy je mentální zdraví málo probírané téma a lidé se často bojí svěřit se svými problémy ostatním. Chceme ukázat, že je správné si nechat zkusit pomoct, když něco není v pořádku. Projekt by se měl skládat z jedné velké a více menších akcí. První akce by měla být obecná, zaměřovala by se na různé problémy, které trápí mladé lidi - například poruchy příjmu potravy, šikana a kyberšikana či syndrom vyhoření, úzkost a problémy s depresí. Tato akce bude také tou největší z celého projektu, bude se konat v Ostravě a účelem je zjistit, jak moc se akce bude líbit, jaký by měl projekt úspěch. 

Stav: Schváleno

Kniha pro děti s prvky Montessori

Vedoucí projektu:

Marilyn Molnárová

O projektu:

V rámci tohoto projektu bude vyrobena dětská knížka s prvky Montessori s názvem "Housenka Vladimír" a následně distribuována do MŠ v MSK, kde bude rozvíjet dovednosti a zručnost dětí a zároveň je seznámí s vývojem housenky v motýla žijícího na českých loukách. 

Stav: Hodnocení

Ovoce pro všechny

Vedoucí projektu:

Pavel Kopczyk

O projektu:

Cílem projektu je zasadit co nejvíce ovocných stromů v Karviné a okolí. Aby kdokoliv v Karviné mohl přijít a utrhnout si svůj kousek ovoce. Zároveň chceme u stromků postavit malou informační tabuli na které bude napsáno o jaký strom se jedná a datumy, od kdy do kdy je nejlepší ovoce sbírat.

Stav: Hodnocení

Marilyn - s láskou šité

Vedoucí projektu:

Marilyn Molnárová

O projektu:

V rámci projektu Marilyn - s láskou šité budu ručně šít svatební župánky a podvazky a nabízet je v dárkových baleních, abych ulehčila práci družičkám ve shánění ideálního dárku na případnou rozlučku se svobodou či shánění "něčeho darovaného" a "něčeho modrého" na svatební den nevěsty.

Stav: Hodnocení

Andeva Design

Vedoucí projektu:

Aneta Walach

O projektu:

xy

Stav: Nový

Velikonoční odpoledne

Vedoucí projektu:

Martin Jastrzembski

O projektu:

Bude zde hodně nabitý program, který bude zasahovat do kreativity, motoriky, povídání si a plno dalších.

Stav: Nový

a

Vedoucí projektu:

a

O projektu:

a

Stav: Nový

SAMpan

Vedoucí projektu:

Adéla Řimanková

O projektu:

SAM je čtyřdenní setkání, které proběhne od čtvrtku 12. srpna 2021 do neděle 15. srpna 2021. Místem konání je: Farní zahrada, Petra Cingra 482, 735 11, Orlová (Farní zahrada FS Slezské církve evangelické a.v. v Orlové).

22. ročník akce SAM je svým obsahem jedinečný a účastníkům nabízí kombinaci využití volného času, vzdělávání a kulturního vyžití. SAM skýtá v průběhu prázdnin čtyři dny setkání mladých lidí (také ze zahraničí) a mladých rodin z celé ČR. Program se snažíme připravit tak, aby byla rozvíjena nejen osobnost účastníka, ale i její duchovní rozměr, posilujeme výchovu k vlastenectví a vztah ke kulturnímu dědictví země.

Stav: Hodnocení

Reuse show room

Vedoucí projektu:

Katarzyna Marianna Durajska

O projektu:

Cílem projektu je vytvořit 2 show roomy - 1 kancelář, 1 pokoj v bytě, a to renovací nábytku, který by jinak skočil na skládce. Tyto show roomy, mají za cíl propagovat upcykling a udržitelný bytový design, který využívá odpadního materiálu a přetváří ho na nové designové kousky. Tím chceme upozornit na problematiku současné konzumní společnosti, která neustále produkuje nové a nové zboží, a to staré pak končí na skládkách.

Stav: Hodnocení